Czy serwis z porcelany jest dobrym pomysłem na prezent ślubny?

 

Okres między marcem a październikiem, jest sezonem bardzo dużej ilości ślubów. Wesele jest uroczystością, podczas której świętuje się wkroczenie Pary Młodej w inny, nowy etap życia a na tak wyniosłą uroczystość nie wypada przyjść z pustymi rękami.

Koszty organizacji wesela, założenie rodziny i usamodzielnienie się nowożeńców niewątpliwie wymagają dużych nakładów finansowych.

W obecnych czasach młodzi na zaproszeniach zaznaczają co chcieliby dostać i najczęściej są to pieniądze, dlatego bardzo duża część gości, zgodnie z prośbą młodych, przynoszą w prezencie koperty z pieniędzmi.

Jest jednak druga część gości, wychodzących z założenia, że pieniądze są ulotne i lepiej wspomóc młodych praktycznym prezentem.

Co kupić w prezencie nowożeńcom?

Nowa droga życia, najczęściej wiąże się z przeprowadzką, wspólnym mieszkaniem, dlatego serwis z porcelany wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

Różnorodność wzorów serwisów z porcelany, pozwoli na dobór odpowiedniego zestawu dla pary. Osoby ceniące minimalizm, będą zadowolone z prostego, białego serwisu, natomiast w przypadku osób stawiających na urozmaicone przedmioty, doskonale spisze się bogato zdobiona zastawa.

Dlaczego porcelana?

Porcelana bez wątpienia jest prezentem praktycznym. Urządzenie mieszkania wiąże się z dużymi kosztami, a serwis, który jest niezbędny w każdym domu, będzie użytkowany na co dzień i zmniejszy wydatki młodych związane z zaopatrzeniem się w niezbędne do normalnego funkcjonowania rzeczy.

W niektórych regionach kraju uważa się, że porcelana podarowana w prezencie ślubnym, ma symbolizować miłość, ze względu na delikatność. Młodzi powinni starannie, ostrożnie i z dbałością obchodzić się z porcelaną, podobnie jak z miłością.

 

 

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl