Kategorie blog
Promocje
Narzuta Sofia 220x240 Czarna
Narzuta Sofia 220x240 Czarna
194,10 zł 189,90 zł
Garnek Żeliwny Tierra 20cm kremowy NOIS
Garnek Żeliwny Tierra 20cm kremowy NOIS
209,10 zł 164,90 zł
szt
Garnek Żeliwny Tierra 20cm morski NOIS
Garnek Żeliwny Tierra 20cm morski NOIS
209,10 zł 164,90 zł
Garnek Żeliwny Tierra 28cm kremowy NOIS
Garnek Żeliwny Tierra 28cm kremowy NOIS
402,21 zł 318,00 zł
szt
Garnek Żeliwny Tierra 28cm morski NOIS
Garnek Żeliwny Tierra 28cm morski NOIS
402,21 zł 341,88 zł
Ceremonia parzenia herbaty - czego potrzeba do zaparzenia idealnej herbaty?
Ceremonia parzenia herbaty - czego potrzeba do zaparzenia idealnej herbaty?

Jaki dzbanek wybrać do parzenia idealnej herbaty?

Dzbanek do herbaty pozwala na przygotowanie większej ilości ulubionego napoju, co przyda się podczas celebrowania rodzinnych posiłków i spotkań z najbliższymi. Odpowiednio wybrany dzbanek do parzenia herbaty ma również znaczenie dla jakości naparu jaki uzyskamy. Najlepsze i najcenniejsze walory aromatyczno smakowe wydobywające się z liści herbaty podczas zaparzaniu naparu. Należy pamiętać, że zbyt długie utrzymywanie zaparzonych liści w naparze powoduje, ze kolor i smak zmieniają się. Smak herbaty staję się cierpki i drażniący a kolor smolisto ciemny. Najdalej po 5 minutach od zaparzenia powinniśmy usunąć fusy herbaty. Ten proces zdecydowanie ułatwiają dzbanki do herbaty wyposażone w małe, metalowe, wyjmowane sitko. Przy pomocy podgrzewacza z umieszczoną świeczką pozwoli na dłuższe celebrowanie kolejnych porcji gorącego naparu.

Często zaparzamy herbatę tylko dla jednej osoby, korzystając z filiżanki lub kubka. Jednak warto powrócić do dawnego zwyczaju zaparzania herbaty w dzbanku, nawet, jeśli przygotowany napar jest tylko dla nas. W dzisiejszych czasach możemy wybierać wśród tylu asortymentu możemy wybierać dzbanki zarówno szklane, ceramiczne jak i żeliwne.

Główną zaletą czajniczków, dzbanków i imbryków jest utrzymywanie ciepła zaparzonej herbaty, dzięki czemu możemy dłużej delektować się smakiem i aromatem herbaty. W czajniku liście mają dużo miejsca, by całkowicie się rozwinąć i oddać smak oraz aromat. Dzbanek będzie wspaniałą dekoracją stołu, która może nadać mu nowego wyrazu. Szeroki wybór asortymentu w sklepach pozwala wybrać najwłaściwszy produkt.

Szklana wersja świetnie nadaje się do serwowania cold brew, czyli herbaty na zimno, ceramiczna natomiast to najpopularniejszy wybór do zaparzania napoju w tradycyjny sposób. Żeliwne dzbanki będą się znakomicie prezentować oraz podkreślą orientalny smak naparu.

Porcelanowy dzbanek do herbaty

Zaletą porcelanowych dzbanków jest utrzymanie wysokiej temperatury, dzięki materiału z którego jest zrobiony można długo delektować się smakiem gorącego napoju. Porcelana ma także drugie oblicze, które stanowi piękny i stylowy design jako oprawa całokształtu przygotowanej uczty dla gości.

Dzbanek porcelanowy Chodzież, zalety

Historia marki Chodzież sięga czasów, kiedy to na Ziemi Polskiej wybuchła epidemia cholery w Poznaniu czyli środkowe lata XIX w. dokładnie 1852r. Fabryka rozpoczęła swoją działalność od produkcji naczyń fajansowych, a w 1896 dodała do tego produkcję porcelany.

Do dziś Chodzieska porcelana towarzyszy nieprzerwanie codziennym posiłkom w polskich domach. Odpowiada współczesnym pokoleniom łącząc w sobie funkcjonalność i nowoczesność z głębokim przywiązaniem do tradycji. Kolekcje Chodzieży to przykład takiej właśnie „konserwatywnej porcelany” klasyczne i nowoczesne projekty znajdują miejsce na stołach milionów Polaków i sprawiają, że codzienna celebracja staje się wyjątkowa.

Dzbanek porcelanowy Ćmielów

Zakład Porcelany “Ćmielów” powstał w I połowie XIX w. W tamtych czasach w fabryce zaczęto produkować porcelanę. Na początku dekoracje przeważały wzory klasycystyczne.

W latach 50. i 60. XX w. fabryka ta zaczęła produkować słynną porcelanę w innowacyjnej formie jako dekoracja. Porcelana w Ćmielowie stała się ikoną polskiego design, która swym wyglądem ozdabiała nie jedne przyjęcia towarzyskie.

Kolekcjonerski fason porcelanowej zastawy tradycyjnie ozdabiał każde przyjęcia w ówczesnych jak i dzisiejszych czasach. Tradycja i klasyka marki to główny design wytwarzanej zastawy, nowym ekskluzywnym wydaniu. Porcelanowe zastawy goszczą zarówno na stołach władców jak i głów państw na całym Świecie.
Niezwykłe i urocze wzornictwo, precyzja z jaką została wykonana porcelana to zasługa m. in. takich projektantów jak Bogdan Wendorf czy Wincenty Potocki. W katalogu wyrobów ĆMIELOWA przedstawiono zróżnicowane estetycznie kolekcje rozmaitych nie tylko pod względem wzornictwa ale i solidności zakupionej porcelany.

W ofercie możemy zauważyć między innymi eleganckie i kunsztowne zestawy naczyń dla 6 osób, komplety kawowe, praktyczne przyprawniki, kubki, spodki, eleganckie wazy i serwetniki, poręczne wyselekcjonowane pod względem wyglądu sosjerki, naczynia na jajka czy maselnice. Komfort spożywania posiłków zapewnią specjalnie przygotowane do nich łyżki do zup i sosów, pojemne bulionówki, talerze, czajniczki i imbryki oraz półmiski w interesujących wzorach..
Tak więc szeroko zakrojony asortyment pozwala wybrać dla nas najdoskonalszy wybór pośród wyselekcjonowanych produktach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium