Pojemniki na miód

Pojemniki na miód

Trzymanie miodu w słoiku to banał. Poza tym, kiedy mamy gości wypada przełożyć go jeśli nie do specjalnego pojemnika właśnie do tego przeznaczonego lub innego naczynia, to chociaż do niewielkiej salaterki. Takie pojemniki mogą być wykonane z różnych surowców. Te przezroczyste jednak są wyjątkowe chociażby dlatego, że złocisty miód bardzo dobrze przez nie widać. Pojemniki kryształowe są bardzo efektowne i eleganckie. Jednocześnie figurka misia służąca jako uchwyt nadaje im nieco zabawnego charakteru. Kryształowe pojemniki na miód z czeskiej manufaktury to jednak nie jest czeski dowcip! To całkiem poważna sprawa, ponieważ huta szkła Crystalite Bohemia, zlokalizowana u naszych południowych sąsiadów, gwarantuje kryształowe wyroby z najwyższej półki.
Na przyjęcie i na co dzień
Takie oto niebanalne kryształowe cudeńka pięknie prezentują się na stole, kiedy przyjmujemy gości. Kryształowy pojemnik z uroczym misiem zawsze przyciągnie wzrok i wzbudzi ciepłe, miłe skojarzenia. Takie właśnie pojemniki na miód warto mieć jednak w swojej kuchni na co dzień. Drewniany nabierak jest nadal o wiele bardziej praktyczny przy nakładaniu miodu, niż metalowa łyżeczka, a na sympatycznego misia „ciągnącego” z mozołem znacznie większą od siebie baryłkę miodu zawsze jest miło spojrzeć. Coraz częściej cukier, zarówno ten biały jak i brązowy, zastępujemy po prostu o wiele zdrowszym, smacznym miodem. Właśnie ze względu na to coraz bardziej przydają się w polskich domach czeskie kryształowe pojemniki na miód z drewnianym nabierakiem.

Widzi misie – słodkie misie

Kryształowe misie, stanowiące uchwyty do kryształowych baryłek miodu, występują w dwóch odsłonach: klasycznej i nowoczesnej. Wariant klasyczny dotyczy pojemnika z misiem przypominającym nieco bardziej niż ten drugi klasycznego niedźwiedzia, jakiego lepiej nie spotkać na żywo. Jednak łatwo rozpoznać go dzięki licznym powszechnie dostępnym zdjęciom. Wariant bardziej nowoczesny jest taki dlatego, że nawiązuje do filmowej, disneyowskiej wersji opowieści o Kubusiu Puchatku. Kryształowy miś nierozłącznie przylgnięty tutaj do kryształowego pojemnika posiada bardzo charakterystyczną, właściwie nie do pomylenia z czymkolwiek innym, zadartą nad pękatym brzuszkiem koszulkę z kapturem, z którego naturalnie wystają przez otwory uszy.

Kryształowe pojemniki na miód – piękny prezent

czeskie pojemniki na miód to nie tylko ozdoba domowego stołu. Tak kunsztownie wykonane, niebanalne akcesoria do kuchni, w dodatku z motywami budzącymi same pozytywne skojarzenia świetnie nadają się na oryginalny prezent. Parapetówka? Urodziny? Piękny pojemnik na słodki i pyszny miód zachwyci niejedną obdarowywaną osobę. Dla tych, którzy nie są fanami misiów, choć zapewne są oni w mniejszości, bo któż nie kocha misiów, polecamy także wersję kunsztownego pojemnika zwieńczoną subtelną, małą pszczółką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium