Świeczniki szklane

Świeczniki szklane dekoracyjne

Nawet, jeżeli świece zapalamy obecnie stosunkowo rzadko, dekoracyjne świeczniki nadal nie wyszły z użytku. Obecnie szklane świeczniki stanowią zwykle same w sobie ciekawy element urozmaicający wystrój nowoczesnych wnętrz. Wśród świeczników w sklepie gustomania.pl znajdziecie między innymi świeczniki w kształcie szklanych brył oraz te na nóżce. Te pierwsze to przede wszystkim świeczniki z motywami z obrazów wielkich mistrzów malarstwa, jak chociażby popularne motywy z dzieł Gustawa Klimta.

Nowoczesne świeczniki szklane dekoracyjne

Nowoczesne świeczniki na szerokich podstawach pochodzą prosto ze słynnej huty szkła Crystalite zlokalizowanej u naszych południowych sąsiadów. Czeskie kryształy cieszą się znakomita renomą na całym świecie. Kryształowe świeczniki na klasyczne, długie świece bardzo dobrze odnajdą się w jadalni, w salonie jak i w sypialni. Same świeczniki stanowią już elegancką dekorację, a w zależności od kolorystyki wnętrza – dodatkowo wystarczy wybrać świece w odpowiednich barwach. Kryształowe świeczniki szklane z huty szkła Crystalite mają ciekawy design. To, że wykonane są ze szkła nadaje im wrażenia lekkości. Jednocześnie są one dosyć masywne w swojej budowie a przy tym – nieco geometryczne, przez co znakomicie łączą klasykę oraz nowoczesność. To bardzo uniwersalne świeczniki, nadające się na prezent niemal dla każdego. Ich forma na pewno spodoba się osobom o różnych gustach. Ubogaca także wnętrza zaaranżowane na bardzo różne sposoby. Wkomponują się w projekty nowoczesne, bardzo staroświeckie i te w stylu retro. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią wysokość świeczników szklanych dekoracyjnych z czeskiej huty Crystaliste. Poszukując niezobowiązującej i ponadczasowej klasyki warto zwrócić uwagę również na okrągłe szklane świeczniki, zwieńczone obwódką na przykład w kolorze złotym. Świeczniki RITA na płaskich podstawach lepiej sprawdzą się wszędzie tam, gdzie są dzieci oraz duży ruch. Okrągłe świeczniki Rita w dwóch wersjach podstawowych: GOLD i SILVER to po prostu elegancka, szlachetna prostota.

Świeczniki na nóżce

Analogiczne do świeczników RITA, zarówno w wersji GOLD jak i SILVER, są podobne do nich modele na nóżce. Okrągłe świeczniki oferujemy w różnych wysokościach. Najbardziej dekoracyjne są oczywiście najwyższe spośród nich, czyli świeczniki RINGO. Posiadają dekoracyjne podstawy i trudno nie zauważyć ich nawet na obficie zastawionym stole. Świeczniki Sassy są nawet wyższe od Ringo, jednak ich design jest o wiele bardziej nowoczesny. Posiadają jedynie subtelny, szklany element w górnej części wąskiej, metalowej podstawy. Polecamy również niższe świeczniki z takim szklanym dodatkiem – to świeczniki szklane z serii Samara, niewiele wyższe niż RITA. To jedynie kilka wariacji na temat okrągłych, klasycznych świeczników ze szkła, jakie dostępne są w sklepie Gustomania. Najbardziej wytworne wśród nich to przypominające kielichy świeczniki Verona. Wybierzcie sami luksusowe świeczniki w swoim stylu na gustomania.pl!

Świeczniki nowoczesne i klasyczne ze szkła

Świeczniki wykonane ze szkła wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie. Nastrojowy płomień tlący się w szkle nadaje zupełnie innego klimatu niż nawet najpiękniejsza świeca bez szklanej oprawy. Piękne świeczniki mogą wyglądać bardzo prosto, a jednocześnie – wytwornie. Na przykład przyjmując formę cylindrycznych naczyń bądź przypominającą szklane puchary. Te bardziej nowoczesne tradycyjne świeczniki ze szkła charakteryzują się bardzo prostym kształtem, niezależnie od tego czy jest to wspomniany już cylinder, czy może kwadrat albo prostokąt. Eleganckie świeczniki nowoczesne to w dużej mierze podstawy pod popularne, małe świeczki herbaciane, tak zwane tealighty.

Eleganckie i proste świeczniki cylindryczne

Te świeczniki pasują zarówno do nowoczesnych jak i do klasycznych wnętrz. Świeczniki na ceramicznych podstawach wykończone są kolorami: srebrnym lub złotym. Takiego typu świeczniki opierają się także na podstawach metalowcy, utrzymanych w barwach srebra, miedzi lub złota. Proste świeczniki o okrągłym przekroju są bardzo uniwersalne pod względem tego jakie świece można w nich umieszczać. Począwszy od wspomnianych już tealightów świeczniki szklane cylindryczne są odpowiednie nawet dla dużych, szerszych świec a ewentualnie klasyczne wysokie świece także można w nich umieszczać. Te proste, ale wykwintne świeczniki wspaniale odnajdują się na weselnych stołach. Uświetniają również często takie okazje, jak na przykład chrzciny albo przyjęcia komunijne. Świeczniki tego typu mogą zdobić sale weselne jak i wnętrza kościołów lub innych miejsc, które dekorujemy na ślubne uroczystości. Śluby katolickie i inne chrześcijańskie nie są przecież taką oczywistością. Nasze eleganckie szklane świeczniki są jednak bardzo demokratyczne i znajdą poczesne miejsce wszędzie – niezależnie od charakteru ceremonii bądź uroczystości.

Świeczniki z grafiką

Eleganckie świeczniki wcale nie muszą być monotonne. Wiele spośród modeli świeczników ze szkła dostępnych na gustomania.pl opatrzonych jest grafiką. Najczęściej bazuje ona na popularnych u nas wzorach, czyli motywach arcydzieł światowego malarstwa. Takie świeczniki opatrzone grafiką nawiązującą chociażby na dziełach Gustawa Klimta albo Alfonsa Muchy mogą tworzyć piękne zestawy z licznymi innymi gadżetami oferowanymi przez sklep Gustomania. Gustomania oprócz szklanych świeczników z fragmentami wielkich dzieł poleca również parasole, ceramikę i inne akcesoria, nie tylko do wnętrz ozdobione w ten sposób. Dzięki temu łatwo skompletować zestaw drobiazgów ze swoim ulubionym motywem, albo zestaw podarunkowy z motywem przewodnim. Świeczniki z linii „wielkich arcydzieł” najczęściej są świecznikami na tealighty, jednak obok nich oferujemy również charakterystyczne świece zanurzone w szklanej oprawie z grafiką. Świeczniki z tej serii to świeczniki nowoczesne, nawiązujące jednocześnie do tradycji i klasyki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium