Kieliszki

Kieliszki szklane

Szklane kieliszki najczęściej kojarzą się z prostymi, przezroczystymi naczyniami na nóżce. Coraz częściej jednak proste na pozór kieliszki występują w bardzo dekoracyjnych odsłonach: od tych przybierających ciekawe formy, poprzez zdobione wzorami w kolorach złotym, białym itp. po kieliszki z motywami nawiązującymi do dzieł słynnych malarzy. Właśnie takie rodzaje niebanalnych kieliszków do różnych napojów znajdziecie w sklepie gustomania.pl. Ponieważ typów i pojemności jest wśród nich wiele, nasuwa się pytanie: jakie kieliszki do czego? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz wyboru najpiękniejszych spośród szklanych kieliszków do własnego domu albo na prezent. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane. Kieliszkami rządzi bowiem zaledwie kilka prostych zasad. Wkrótce już na pierwszy rzut oka będziecie wiedzieć doskonale jaki kształt kieliszka wybrać do jakiego rodzaju trunku, a także jak skomponować odpowiedni zestaw różnych kieliszków do najczęściej serwowanych napojów.

Kieliszki do wina

To chyba najpopularniejsze spośród kieliszków. Zasadniczo rozróżniamy kieliszki do wina białego oraz kieliszki do wina czerwonego. Te pierwsze są nieco mniejszej pojemności i odrobinę niższe. Są one także węższe niż te przeznaczone do czerwonego wina. Czerwone wino posiada między innymi tę właściwość, że wymaga nieco większego kontaktu z powietrzem aby w pełni mogły uwalniać swój bogaty aromat. Wśród licznych modeli kieliszków do wina dostępnych na gustomania.pl znajdziecie zarówno jedną jak i drugą wersję. Pamiętajcie: nawet, jeżeli na zdjęciu wyglądają dokładnie tak samo, to właśnie wspomniane parametry decydują o tym, który spośród nich najlepiej wybrać. Do wina różowego polecane są mniejsze kieliszki, przypominające kielich kwiatu – rozszerzającego się w górnej partii. Naturalnie najbardziej podstawowe są warianty do wina białego oraz czerwonego i ich nie powinno u Was zabraknąć. To kieliszki do tradycyjnych win. Tymczasem warto zwrócić uwagę jeszcze na wina musujące. Popularne kieliszki do szampana występują w dwóch odsłonach: są to albo charakterystyczne bardzo wąskie i wysokie kieliszki, albo kieliszki niemal płaskie, tym razem wyjątkowo szerokie. Oprócz tego polecamy kilka typów kieliszków do mocniejszych trunków.

Kieliszki do mocnych alkoholi

Wysokoprocentowe napoje, takie jak na przykład: wódka, whisky, brandy czy też likiery, wymagają nieco innych kieliszków niż te na wysokich nóżkach – do wina. Wiele spośród nich swoim kształtem przypomina raczej klasyczną szklankę, niemniej ich pojemność zdradza zupełnie inne przeznaczenie. Wśród ekskluzywnych kieliszków szklanych z oferty witryny gustomania.pl znajdziecie zatem szereg naczyń jak i całych zestawów służących do serwowania popularnej w Polsce wódki. Najczęściej posiadają one pojemność 50 ml. Do likierów przeznaczone są komplety specjalnych kieliszków oraz efektownych karafek. Sprawdźcie jakie jeszcze kieliszki są w sklepie gustomania.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium